Výsledek obrázku pro autumn tumblr

Přes školáka, přes studenta do dospělého života

20. října 2016 v 2:44 | Ordinary Princess^^ |  Ostatní
Výsledek obrázku pro change tumblr
Člověk by nevěřil, co vše se může změnit od doby, kdy byl školou povinný. Kdy během té doby se několikrát zamiloval, několikrát zklamal, žil a rodičema a nemusel řešit nic jiného než známky, aby nedostal zaracha(?) Člověk se mění pokaždé, když se zamiluje, zklame, nebo když se mu něco povede. Ale taky nás mění život a zkušenosti. Už to není jako dřív, kdy jsme věřili v nejkrásnější pohádky, v nalinkovaný život, ve kterém je nejdůležitější vlastní rodina. Už to není o známkách, už je to o zkušenostech, které nám dávají či berou odvahu v tomto životě být šťastný. Člověk by dle mého měl být šťastný i z pouhé maličkosti, např. maličkost, kde můžete znát osobu, kterou máte nadevše rádi apod..., okolnosti jdou stranou. Tehdy jsem ničemu nenechávala volný průběh, tak jako teď. Do všecho jsem se hnala hlava - nehlava a chtěla jsem všechno hned, tohle všechno se postupem času neskutečně mění. Už to není ta pohádka, kterou jsme si vysnili, ale to neznamená, že se o tu pohádku nemůžeme snažit, nebo se jí alespoň přiblížit. Dělejme v životě to, co nás naplňuje, dělem to, co nás dělá štastnými a dělejme to všechno pro sebe. Buďme trochu sobečtí, ale zárověň laskavý a odvážní.Život po škole mě naučil soběstačnost, kdy už mi nepere prádlo babička,svačiny mi nepřipravuje děda a už vůbec mi nikdo nic neplatí, teď je to na mě a já to zvládnu, i když jsem na úplném minumu. Ale život si hodlám užít a ještě mnohem víc, když mě nesvazuje škola. Tak moc jsem ráda, že tyto léta jsou za mnou. Škola není špatná, ale mě vždy svazovala, tak nějak jsem neuměla žít tak, jako teď. Nebyla jsem tak volná a šťastná. Je mi hej. Díky Praze, díky práci, díky lidem kolem mě. Díky všemu. Už mi nic nebrání se rozlétnout jako pták. A už to není ani o plánech, které jsem si linkovala jako malá. Děti, rodina a bla bla. Ano, chci děti, mám je ráda, ale na druhou stranu si ve 20 letech přijdu jako dítě, které by mělo vychovávat dítě. Živá představa ke mě prostě nejde. Ztrácím naději, že poznám někoho, kdo za tohle bude stát a na druhou stranu znám někoho, kdo by za to stál. Jednou tohle všechno přijde, proto nemůžu teď žít budoucností, ale přítomností a tím je tenhle okamžik. Teď můžu dělat to, co doopravdy chci. Nabírám zkušenosti s lidma, jak je skvělé, když se usmívají na mě a já zase na ně. Dělá mi radost, když pustím někoho v metru si sednout, protože je minimálně o 40 let starší. Dělá mi radost lidský úsměv. Ano, je to tak.

/před pár lety/

Nebývalo to tak, byla jsem neskutečně smutná, ač se tak občas zdám i v článcích, ale nejsem. Jsou to jen myšlenky, které mi bloudí hlavou jako bludičky, které ztratily směr. Ale ony ten směr vždy najdou a nakonec se i ony na svět usmějí. Pustí si oblíbenou hudbu a myslí na to krásné, co se stalo, co se může stát a co se děje právě v tenhle okamžik. Ano, je spoustu věcí, kteé se změnily, nejen přemýšlení, ale také i ta vnější stránka osobnosti, zajímám se o sebe, zajímám se o to, jak vypadám a zajímám se i o to, co na sobě zrovna mám. Smáli byste se, kdybyste viděli to, co jsem nosívala možná 3-5 let zpět. Katastrofa. Ale změnil se i vnitřek. Hodně.

Orevuá, darlings ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel :) Angel :) | Web | 21. října 2016 v 14:45 | Reagovat

veru život v škole a mimo neho je odlišný a nikdy nemôžeme vedieť čo sa nám môže stať :)

Ja osobne som na tom, že odkedy pracujem viac si viem vážiť veci okolo mňa a som vdačná zato čo mám :) aj ked toho mozno nemam vela ale aj to malo stačí k tomu aby bol človek stastny a spokojný :)

2 Džejní Džejní | Web | 22. října 2016 v 18:09 | Reagovat

niekoho skola zvazuje, pretoze vie, co chce v zivote robit. alebo ma aspon predstavu. a pre takych ludi je dobre ist do sveta a dokazat sa postarat sam o seba, pretoze to ich urobi stastnymi. a to je hrozne super. prajem ti to <3

3 Ellaria Ellaria | Web | 25. října 2016 v 20:22 | Reagovat

Mám velkou radost, když toto čtu :)
Ona škola není všechno, i když si to lidé rádi myslí - zaměstnavatelé mnohdy dají přednost člověku bez titulu, který je schopný...
Držím palce, ať Ti všechno vychází a vše se Ti plní!

4 Nat Doki Rainer Nat Doki Rainer | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 18:59 | Reagovat

:) Normálne mi to spravilo úsmev na tvári. Praha je naozaj veľmi krásna. Som rada, že je tu niekto cca v mojom veku (ja 21) a je takto naladený. Hlavne nech ti tá dobrá nálada vydrží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama